دوران نقاهت عمل كيست مويي

دوران نقاهت عمل كيست مويي، كيست در هر ناحيه اي از بدن ايجاد شده باشد، بايد در اولين فرصت بيرون آورده شود و روش ديگري براي خلاص شدن از آن نمي باشد. زيرا هر چه ديرتر نسبت به درمان اقدام شود شاهد تخريب بافت بيشتري در ناحيه آلوده خواهيم بود. كيست بزرگتر شده و احتمال بازگشت آن نيز وجود دارد و دوران نقاهت عمل كيست مويي نيز طولاني و دشوارتر خواهد بود.
به ويژه اگر كيست مويي در صورت مردان ظاهر شود، درمان ديرهنگام آن مي تواند باعث باقي ماندن زخم و اسكار در صورت را زياد مي كند. درباره كيست مويي هاي مقعدي نيز بايد خيلي زودتر دست به كار شد تا زايئه ايجاد شده دردناك نشود.

تا به حال گزارشي مبني بر بستري شدن فردي كه داراي كيست مويي است منتشر نشده است. به جز اينكه بيمار داراي شرايط ويژه اي مانند ديابت حاد و غيره باشد. يا كيست به طرز عجيبي رشد كرده باشد.

دوران نقاهت عمل كيست مويي بايد مطابق دستورالعمل پزشك انجام شود تا احتمال بروز عفونت و ايجاد كيست هاي ديگر از بين برود.

درد دوران نقاهت و ترميم درد و مدت استراحت در روش هاي سنتي عمل كيست مويي درازمدت است و تا مدت هاي طولاني امكان نشستن و كارهاي روزانه را از بيمار سلب مي كند، اما با روش درمان ليزري اين دوران به حداقل مي رسد.

در درمان كيست مويي با ليزر بيمار بعد از عمل يك تا دو روز در منزل استراحت مي كند و بعد مي تواند به فعاليت هاي روزمره خود بپردازد. اما مراقبت از زخم بايد براي مدتي طبق دستورالعمل هاي پزشك جراح ادامه داشته باشد.
نوشته شده توسط سرو | ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۹:۳۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |